Nintendo Switch Lite İlk Bakış? Nedir? Fiyat! Satın Alalım mı?

Haftalardır merakla beklenen Nintendo Switch Mini diye dolaşan dedikodular bugün son buldu!

İşte yeni Nintendo Switch Lite!

Nintendo Switch Lite’a ilk bakış da ayrılabilir Joy-Con oyun kolları artık konsol ile bütünleşik durumda. Eski Nintendo Switch Konsol 6.2 inc ekrana sahipken yeni NS Lite 5.5 inc ekrana sahip.

20 Eylük 2019 da çıkacak olan Nintendo Switch Lite 3 ayrı renk Sarı, Gri ve Turkuaz olarak satışa sunulacak. Sistem özellikleri Nintendo Switch eski konsol ile aynı.


Nintendo Switch Lite TV ye bağlanmıyor, bu yüzden paket içeriğinde Dock ve HDMI kablo bulunmuyor. Joy-Con lar da ayrılmadığı için paket içerisinde Joy-Con grip ve strap bileklikler yok.

Nintendo Switch Lite eski Nintendo Switch konsola göre $300 dolar yerine $199 olarak Amerika da satışa sunulacak. 100 Dolar daha ucuz olan bu yeni konsolu özellikle TV bağlantısını kullanmayanlar için gayet ideal. Türkiye satış fiyatı henüz Nintendo Türkiye CD Media tarafından açıklanmadı ve şu an kesinleşmedi. Türkiye’de Nintendo Switch Lite  yakın zamanda gizala tarafından ön siparişe açılacak.

Nintendo Switch Lite eski Nintendo Switch konsollar ile birlikte aynı anda çalışarak 8 kişi birlikte oyun oynayabilecek.1 Kasım 2019 da Nintendo Switch Lite Pokemon Sword & Shield işlemeli özel sürüm de raflardaki yerini alacak.

Nintendo tarafından yayınlanan ilk bakış videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz!