Nintendo Türkiye ‘ de olacak mı?

Birçok Nintendocu arkadaşın sorduğu konu bildiğin gibi daha önce de birçok imza kampanyaları düzenlenerek bildirim olarak karşımıza çıktı. Malesef bu imza kampanyalarının kimsenin dikkate aldığı yok. 2011 yılında kapanan Nintendo Türkiye Distribütörü Nortec Eurasia dan sonra yeni bir distribütör henüz faliyet göstermemiştir. Yunan asıllı yatırımcı Türkiye de umduğunu bulamayınca ve vergilerin yüksekliği nedeniyle tüm faliyetlerine son vermiş olup halen yeni bir dağıtıcı firma ortaya çıkmamıştır.

Nintendo-Logo-transparent

Ara sıra bazı firmaların distribütör olacağı konusunda her ne kadar dedikodular yapılsa da Japon teknoloji devi Nintendo halen Türkiye ye kızgın olduğu bariz bir gerçek. Daha önce de görüştüğüm bazı video oyun konsolu konusunda deneyimli arkadaşların sözlerine istinaden daha uzun süre Nintendo nun Türkiye ye geleceği şüpheli ve karanlık.

Bildiğiniz gibi son günlerde Nintendo firması WiiU nun satışlarının çok düşük kalması nedeniyle piyasadan çekileceği haberleri yayıldı. Bir zamanlar milyonlarca satılan Nintendo DS , 3DS ve Wii den sonra şu an geçen sene başlarında çıkan New Nintendo 3DS satışları olumlu aynı zaman da NX portatif konsol da çıkacağı söylentiler arasında diye.

Eski Nintendo Türkiye ürünlerine gizala elektronik te de bulabilirsiniz.