Nintendo yeni oyun konsolu Switch ile beklentilerimiz!

Nintendo NX diye lanse ettiği yeni oyun konsolu Switch i dün ‘İlk bakış’ adlı videosu ile tanıttı. Peki Switch ne zaman çıkacak! Türkiye’ de fiyatı nasıl olur! Nasıl satın alabiliriz ve özellikleri nelerdir! gibi sorulara cevap bulacağız.

Tanıtım videosunda switch in nasıl göründüğünü anladık ancak tam düşündüğümüz gibi  şu nasıl olacak gibi soru işaretleri belirmedi değil. Wii U ve New 3DS XL ın birleşmesinden gibi görünsede güçlendirilmiş özellikleri ile tam anlamıyla hem portatif hem de yerleşik bir oyun konsolu diyebiliriz. Switch in pil ömrü tam olarak açıklanmadı, yerleştirilen dock un sadece görüntüyü TV ye aktardığını düşünebiliriz. Oyunun merkezi yine 3DS de ki gibi kartuşları taktığımız tablet benzeri gövde kısmında bütünleşmiş.

nintendoswitch-turkiye

Switch ın sağından ve solundan çıkan  oyun kontrolleri tek kişi oynarken bir joystick aparatına takılıp oynanırken iki için bluetooth oyun kolu olarak gözükmekte ve elde çabuk bozulacak oyuncak hissi vermekte, hele arkadaki stand olarak kullanılacak açılan tırnak çok çabuk kırılacak gibi duruyor, tabi ki bu bizim düşündüğümüz eksi yönleri. Grafik konusunda Nvidia kartları kullanıcak olması ve bir çok oyun geliştirici firmasının açıkladığı oyunlarımız Nintendo Switch de çıkacak haberler pozitif olarak karşımıza ilk günden çıktı.

nintendoswitch

Nintendo Switch de hangi oyunlar olacak!
Başta Super Mario 3D Land , Mario Kart, The Legend of Zelda olmak üzere tanıtım videosunda gördüğümüz Skyrim ve NBA2K17 ile Playstation 4 de olan oyunlarında olacak olması diğer konsol kullanıcılarına hitap etmiş olacak. Şu an PS4 Slim yerine PS4 Pro yu bekleyim diyen oyunseverler acaba Nintendo Switch i de bekleyim diyebilecek mi?

nx-switch

Özellikler ve Fiyat!
Nintendo Switch özellikleri net olarak açıklanmadı. Bildiğimiz gibi WiiU nun fiyatı Amerika da 300$ Avrupa da yaklaşık 300 Euro, Türk Lirasına göre 1000 TL civarında ancak Türkiye de yetkili dağıtıcısı olmasığı için 1500,00 TL ile 2000,00 TL arasında değişeceğe benziyor. Nintendo Switch Oyun Konsolunu, Aksesuar ve Oyunlarını Türkiye’de satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.